Wszystko o męskosci

Young happy couple in bed

Twój wigor erotyczny

Pozyskaj informacje na temat tego, jak hormony oddziałują na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się charakteryzuje męska menopauza. Zobacz jak dbać o swoje jądra, bowiem prawidłowa opieka nad nimi zagwarantuje ci zdrowie i krzepę seksualną na długie lata.

Testosteron nadzoruje

Najważniejsze przeobrażenia, przez które przechodzi twój organizm, powodowane są przez testosteron i wahania jego ilości w ciągu życia.

Jeszcze w wieku płodowym

Sposób połączenia się chromosomów płci w pary decyduje, czy człowiek narodzi się jako chłopiec albo jako potencja dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, za to płód z jednym chromosomem X oraz jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeżeli płód jest płci męskiej, w takim przypadku chromosom Y wkracza do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i zapoczątkowuje tworzenie się jąder. Te powstające w embrionie jądra rozpoczynają produkcję testosteronu, który umożliwia powstanie członka i moszny.

Okres dojrzewania płciowego lub inaczej pokwitania

U chłopców pokwitanie to okres, w którym zachodzi rozkwit drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje między dwunastym a piętnastym rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH) pobudzają tworzenie testosteronu w jądrach. Nagłe podniesienie poziomu testosteronu wywołuje różnorodne zmiany w wyglądzie oraz zachowaniu chłopca, który w efekcie staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W czasie, kiedy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, nieustannie trwa produkcja spermy w jądrach. Jest to efekt pracy testosteronu. Innym objawem działalności testosteronu jest porost włosów w paru częściach ciała. Testosteron normuje też m.in. poziom popędu seksualnego i charakter mężczyzny
wiecej informacji tutaj viagra tanio