Z jakich powodów nie masz ochoty na seks?

indeks1

Z jakich powodów nie masz ochoty na seks?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co trudności ze wzwodem lub impotencja. Mężczyźni, którzy mają niskie libido albo nawet jego brak, mogą uzyskać erekcję, nawet, jeśli utracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u facetów może być następstwem bardzo rozmaitych powodów, które obejmują zarówno czynniki fizyczne oraz psychiczne. Te pierwsze to na ogół alkoholizm, uzależnienie od narkotyków, nadwaga, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub skutki uboczne niektórych leków.

Wśród psychicznych przyczyn niskiego libido bądź wręcz jego braku wymienia się depresję, stres, utajony homoseksualizm i problemy w związku. Niskie
viagra cena libido może również wystąpić u niektórych mężczyzn za sprawą zahamowań spowodowanych traumatycznymi przeżyciami w wieku dziecięcym.

Stres

Większa część mężczyzn przeżywa stres z powodu kłopotów zawodowych lub problemów w związku czy w rodzinie. Może to prowadzić do znacznego obniżenia libido. Bez względu na przyczynę stresu, organizm człowieka ma naturalną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki albo ucieczki. Z tego powodu wydziela hormony takie jak kortyzol i adrenalina, które w naturze mają zachęcać go do działania. Trudno jednakże po otrzymaniu słownej reprymendy od zwierzchnika zacząć z nim bójkę albo brać nogi za pas, wskutek tego najczęściej dusimy tę naturalną reakcję, powodując, że nasilona energia oraz napięcie nie mają ujścia. Jeśli przez długi okres czasu trwasz w podobnej sytuacji nie mając szansy rozładować swoich nerwów, możesz liczyć się z ujawnieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym problemów seksualnych, takich erekcja
jak brak popędu płciowego lub brak zainteresowania seksem.